PubMed

PubMed ekle

Univadis’in herhangi bir sayfasından bu uygulamaya, uygulama panelinizden erişebileceksiniz.

Bu arama yapılabilir meikal veritabanında 22 milyondan fazla alıntıya erişin.
PubMed; biyomedikal literatür için canlı bilimi makalelerinden, online kitaplardan, ve MEDLINE'dan (U.S. National Library of Medicine© (NLM)'nın prömiyer bibliyografi veritabanı) yaklaşık 22 milyon alıntı içermektedir. PubMed NLM'de, National Center for Biotechnology (NCBI) tarafından geliştirilen ve sürdürülen ücretsiz bir kaynaktır; Washington D.C.'de National Institutes of Health (NIH)'de konumlandırılmaktadır.
 
PubMed'den alıntılar ve bildiri özetleri ilaç, bakım, diş hekimliği, veterinerlik, sağlık hizmeti sistemleri ve klinik öncesi bilim dahil çeşitli alanlardan bilgiler içermektedir. PubMed ayrıca ilgili ek sitelere ve diğer NCBI moleküler biyoloji kaynakları bağlantılarına erişim sağlamaktadır. 
 
Eğer bir internet sitesi makalelerin tüm içeriklerini sunuyorsa, PubMed ilgili siteye bağlantılar ve hatta ek kaynaklar ve araştırma araçları sağlamaktadır. 

Başa dön

İçerik sağlayıcı(lar) hak.

PubMed

PubMed (pubmed.gov) National Library of Medicine©(NLM)'de, National Center for Biotechnology (NCBI) tarafından geliştirilen ve sürdürülen ücretsiz bir kaynaktır. PubMed; MEDLINE'a, NLM'nin ilaç, bakım, diş hekimliği, veterinerlik, sağlık hizmeti sistemleri ve klinik öncesi bilim alanlarındaki atıf ve özetlerin veritabanına ücretsiz erişim sağlamaktadır. PubMed; PubMed Central'daki ya da Web siteleri yayıncılarındaki ve diğer ilgili kaynaklardaki makalelerin tüm metinlerine bağlantılar sunmaktadır.