Radyoloji Koleksiyonu

Radyoloji Koleksiyonu ekle

Univadis’in herhangi bir sayfasından bu uygulamaya, uygulama panelinizden erişebileceksiniz.

CT taramalarının temelleri ve pratiği konusundaki bilgilerinizi genişletin.
Johns Hopkins University School of Medicine radyoloji profesörleri Dr. Elliot Fishman ve Dr. Karen M. Horton çalışmaları dünya çapındaki radyologlar ve teknoloji uzmanları tarafından tanınmaktadır. Internet siteleri, CTISUS.com, karar destekleme aracı olan yüksek çözünürlükteki görsellere duyulan gelişmekte olan ihtiyacı karşılamaktadır. Medikal görsellemedeki ve muhtemelen CT'deki en geniş internet sitelerinden biri olan CTISUS her ay 100'den fazla ülkenin 50,000'den fazla medikal profesyoneli tarafından kullanılmaktadır. 
 
Dr. Fishman ve Dr. Horton; sağlık hizmeti profesyonellerini ücretsiz eğitim profilleri, eğitim modülleri, podcastler ve videolar kullanarak CT görselleme temelleri ve pratiği üzerinde eğiterek tanısal görsellemeyi ilerletmiştir.
 
Radyoloji Koleksiyonu'ndaki görseller Merck Medicus'un okuyucularına uygun hale getirilmiş yorumlarla direkt CTISUS'dan gelmektedir. Teşhis-bazlı vakalar 17 anatomik bölgeyi kapsamaktadır ve vaka başına 5 ile 6 görsel içermektedir. Her vaka için hazırlanmış olan küçük test bilginizi sınamanızı sağlamaktadır ve yeni vakalar düzenli eklenmektedir. 

Başa dön

İçerik sağlayıcı(lar) hak.

Elliot K. Fishman, M.D. ve Karen M. Horton, M.D.

Dr. Elliot Fishman'nın klinik ve araştırma ilgisi 3-Boyutlu Görselleme ve Bilgisayarlı Tomografi üzerine özel bir önem ile medikal görsellemeye odaklanmaktadır. CT'deki çalışmaları 1,000'den fazla meslektaş görüşleri yayınlarında sonuçlanmıştır. Dünya çapında radyologlar tarafından eğitim ve öğretim alanında mükemmeliyeti ile bilinen Dr. Fishman, 2002 ve 2007 yıllarında Outstanding Educator olarak 2004 yılında ise Outstanding Researcher olarak Aunt Minnie Awards sahibi olmuştur ve böylece 2 ödülün de sahibi olan ilk kişi olmuştur. Ayrıca Medical Imaging, Nisan 2007'de Dr. Fishman'ı Top Radiologist (En iyi Radyolojist) olarark isimlendirmiştir. 

 

Dr. Fishman şu anda John Hopkins University School of Medicine'da Professor of Radiology and Oncology ve Director of Diagnostic Imaging and Body CT ünvanlarıyla çalışmaktadır.

 

Dr. Karen Horton, tıp diplomasını John Hopkins University School of Medicine'dan almış, ve yine aynı üniversitede radyoloji alanındaki klinik çalışmalarını tamamlamıştır. Şu anda Johns Hopkins University School of Medicine'da Professor of Radiology ünvanıyla ve John Hopkins Hospital Radyoloji Departmanı'nda Director of Cross Sectional Imaging Fellowship ünvanıyla çalışmaktadır.  Dr. Horton özellikle pankreasın görüntülenmesi ve pankreas tümörünün tespiti için CT taramalarında kullanılan bilgisayarlı tomografi üzerine sayısız makale yazmıştır. 

 

Dr. Fishman ve Dr. Horton, spiral CT'ye ve 3D görsellemeye odaklanma ile medikal görselleme kullanarak hasta bakımını geliştirmek için süregelen çabalarının bir parçası olan CTISUS.com sitesinin bakımını yapmaktadır. Beraber olarak birkaç radyolog, bir bilgisayarcı, bir multimedya geliştirme uzmanı ve bir medikal resimleyici ile CTISUS'da bir takıma liderlik etmektedirler.